Kilo Verme

Beslenme bilinci oluşturmayı birincil hedef edinerek, talebe göre planlanan, sosyal hayatınızla uyumlu, fizyolojik durumunuza göre hesaplanmış, sadece size özel hazırladığım programlarla kilo verme sürecinize eşlik ediyorum.

Kilo Alma

Kilo alma sürecinin, verme sürecinden çok daha zor olduğu bilinciyle doğru ve kalıcı yöntemlerle kilo alma serüveninize eşlik ediyorum.

Hastalıklarda Beslenme

Çeşitli tecrübelerimle gut, diyabet, organ transplantasyonu, romatizmal hastalıklar, beslenme yetersizlikleri, epilepsi, tiroid, organ yağlanması, kardiyovasküler hastalıklar gibi beslenme kaynaklı sahip olduğunuz veya beslenmenin hastalığınızın iyiye gitmesinde etkili olduğu kronik hastalıklarınıza özgü beslenme tedavinizi düzenliyor ve bu süreçte size eşlik ediyorum.

Sporcularda Beslenme

Çeşitli spor alanlarıyla ilgilenen bireylerin yaptıkları antrenmandan en yüksek faydayı sağlayabilmesi, dayanıklılık-konsantrasyon-dikkat-kondisyon yeteneklerini geliştirebilmesi ve sağlıklılık halinin oluşturulması ve sürdürülmesi için yapılan spor dalına özgü beslenme programlarınızı oluşturuyorum.

Gebelikte Beslenme

Gebelik öncesi ve sırasındaki beslenmenin hem annenin, hem bebeğin gelişimindeki öneminin farkındalığıyla sizlere gerekli enerji ve besin ögelerini eksiksiz alacağınız, beslenme ile ilgili bilincinizi geliştirmeyi hedeflediğim, tekrar gebelik düşündüğünüz takdirde besin ögesi depolarınızın yeterli olacağından emin olduğum beslenme programlarınızı düzenliyor ve bu tarifsiz güzellikteki sürecinize eşlik ediyorum.

Emzirme Döneminde Beslenme

Emziklilik süreci bebeğinizin sağlıklı büyümesi ve gelişimi için oldukça kıymetli bir süreçtir. Aynı zamanda bazal metabolizma hızınızı oldukça arttıran bir dönem olması sebebiyle bu süreci hem kilo vermek, hem de sütünüzün kalitesini ve miktarını arttırmak amacıyla değerlendirebilirsiniz. Bununla birlikte bebeğinizin annenin depolarından beslendiğini unutmamalı hem kendinizi hem de bebeğinizi yeterli ve dengeli beslemelisiniz.

Çoçukluk ve Ergenlik Obezitesinde Beslenme

Hem fizyolojik hem de psikolojik açıdan çok özel olan bu dönemde büyüme ve gelişmenin önemini gözeterek yeterli ve dengeli enerji ve besin ögesini içeren, temel amacı alışkanlıkları değiştirmek ve beslenme bilinci oluşturmak olan beslenme programları düzenliyorum.

Ketojenik Beslenme

Ketojenik beslenmeyi zorunlu kılan çeşitli nörolojik hastalıklar, acil operasyon öncesi hızlı ağırlık kaybı gerektiren durumlar, zayıflama sürecindeki duraksama dönemleri gibi durumlarda kontrollü şekilde ilerleyerek sağlıklılık halinizi arttırmayı hedefleyen ketojenik beslenme programları düzenliyorum.

Hızlandırılmış Zayıflama İçin Beslenme

Kişinin sağlık durumu el verdiği sürece çeşitli kalorisi kısıtlanmış, detoksifikasyonu hedefleyen, zayıflama sürecinizde vücudu dinlendirmeyi ve metabolizmayı canlandırmayı sağlayan kısa süreli uygulanmasını uygun gördüğüm programlarınızı düzenliyor ve bu süreçte sizleri düzenli olarak takip ediyorum.

Sağlıklı Beslenme

İçinde bulunduğu ağırlıktan bağımsız beslenmenin önemini kavramış, bedenini daha iyiye taşımayı hedefleyen, yeterli, dengeli ve bedeninin ihtiyaçlarına göre beslenmek isteyen tüm bireyleri seans sırasındaki eğitimler ve düzenlediğim beslenme programları ile destekliyorum.

Yaşlılık Döneminde Beslenme

Yaşlılık döneminde hastalıkların önlenmesinde, geciktirilmesinde ve tedavisinde beslenmenin rolü büyüktür. Yeterli ve dengeli beslenme kişinin fonksiyonel durumunun sürdürülmesini ve sakatlıklardan korunmasını hedefler. Bu sebeple sizlere bu dönemde yaşlılıkla birlikte değişen fiziksel yapı, organ fonksiyonları ve yaşam biçimini gözeterek, sıklıkla görülen yüksek tansiyon, kalp-damar hastalıkları, böbrek hastalığı, şeker hastalığı gibi kronik hastalıklara özgü beslenme planı oluşturuyor ve daha konforlu bir yaşlılık geçirebilmeniz için çabalıyorum.

Menapoz Döneminde Beslenme

Hem psikolojik hem de fizyolojik açıdan pek çok semptomu ortaya çıkaran bu olağan dönemde çeşitli hormonal değişikliklerle birlikte osteoporoz, kardiyovasküler hastalık, obezite, diyabet gibi kronik hastalıkların riski artmaktadır. Bu sağlık problemlerini en aza indirmek, gerekli besin ögelerinin alımını sağlamak, ihtiyaç halinde doğru takviye kullanımına yönlendirmek amacıyla bireye özgü beslenme programları oluşturuyor ve bu süreçte sizi bilinçlendirmeyi hedefliyorum.